GAZİANTEP İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ KUTLU OLSUN.!

Çanakkale Zaferi, milletimizin bu topraklarda yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından birisidir. Milletimizin o dönem içinde bulunduğu yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, azim ve inançla kazanılan Çanakkale Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında önemli bir kilometre taşı olmuştur.

Çanakkale Zaferi, sıradan bir hatırlayış değil, tarihi varoluşu sürekli ve ebedi kılan bir duruştur. Çanakkale’deki duruş ve direnişiyle bu vatanı bize emanet eden ecdadımız, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un; “Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın” dediği muhteşem bir tarihi kanlarıyla yazan şehitlerimizdir.

Çanakkale’deki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, milletimize önemli bir zafer kazandırmış, Çanakkale’de elde edilen başarı, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında önemli bir rol oynamıştır. Çünkü Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, bayrağı ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda milletimizin neler yapabildiğini bütün dünyaya gösterdiği önemli bir örnektir.

Tüm Türkiye dün olduğu gibi bugün de “bir ve beraberiz”. Çanakkale’yi Çanakkale yapan değerlere sahip çıktığımız sürece hiç bir güç milletimizin birliği ve bağımsızlığı konusundaki iradesini kıramayacaktır.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor; bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz.

18 MART.jpg  18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ
18 Mart Şehitleri Anma Günü2.jpg18 Mart Şehitleri Anma Günü3.jpg