GAZİANTEP İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

15-22 NİSAN TURİZM HAFTASI

15-22 NİSAN TURİZM HAFTASI

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında, toplumdaki turizm bilincinin ve bilgisinin daha çok arttırılması, vatandaşlarımızın turizm konusundaki hassasiyetinin geliştirilmesi amacıyla Turizm Haftasını kutlamaktayız.

Bu yıl 44. kez kutlanacak olan “Turizm Haftası” için Müdürlüğümüz olarak hemşerilerimize ve özellikle gençlere yönelik çeşitli seminer, panel, haftanın önemini vurgulayan çeşitli yarışmalar, gösteriler ve çevre gezilerinden oluşan bir dizi etkinlikler planlamış ve çalışmalara başlamıştık.

Ancak tüm bu planlanan etkinlikler, dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen, toplumsal sağlığımızı tehdit eden Koronavirüs COVİD-19 salgınının oluşturacağı riski ortadan kaldırmak amacıyla bu yıl gerçekleştirilememiş ve Turizm Haftasının 44. yıldönümünü ne yazık ki buruk bir şekilde sessiz olarak kutlamaktayız.

Bu zor süreçte Cumhurbaşkanımız ile Kültür ve Turizm Bakanımızın turizm ve sanat sektörü için devreye koyduğu önlemleri, alınan tedbirleri ve verilen teşvikleri bizlerde burada Sayın Valimizin Başkanlığında sektör temsilcilerimizle birlikte koordineli bir şekilde takip edip iş ve işlemleri yürütmekteyiz.

Büyüklerimiz “Buda Geçer Ya Hu” derler. Bizde sektör temsilcilerimizle birlikte, birlik ve beraberlik içinde bu zor günlerin geçeceğine inancımız tam olup, bir an önce geçmesi için hem dua ediyoruz hem de kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığı için hijyen, sosyal mesafe, izolasyon gibi kurallara uyup, zorunlu olmadıkça evde kalmaya devam ediyoruz.

15 - 22 Nisan Turizm Haftası, Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olsun.